Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

කඩල වැඩිපුර කන්න. හේතුව මෙන්න.

හැමෝම නෙවෙයි, බහුතරයක් දෙනා ධාන්‍ය වර්ග ආහාරයට ගන්න හරිම හොරයි. බත් සහ පරිප්පු කියන්නෙත් ධාන්‍ය වර්ග. ඒවා රස කරලා කන වර්තමාන පරම්පරාවට මුං ඇට, කව්පි, කඩල වගේ දෙයක් කන්න දුන්නොත් මුහුණු ඇද වෙනවා. ඇත්තටම දරුවන් ධාන්‍ය වර්ග හුරු නොවීමේ වරද දෙමව්පියන්ගේද, දරුවන්ගේද කියලා හඳුනා ගන්නත් අමාරුයි. ඇත්තටම ගොඩ දෙනෙක් දන්නේ නැහැ මේ ධාන්‍ය වර්ග වල තියෙන ගුණ ගැන. නිර්මාංශ පුද්ගලයන් නම් අනිවාර්‍යයෙන්ම ධාන්‍ය පරිභෝජනයට හුරු වීම අත්‍යවශ්‍යයි. මේ ධාන්‍ය අතරිනුත් විශේෂ ගුණයන්ගෙන් කඩල පොහොසත්.ශරීරයේ සියලුම රෝගයන්ට මෙන්ම ප්‍රතිෂක්තිය ලබා ගැනීමටද කඩල සුවිශේෂී වේ. කඩල බොහෝ දෙනකුගේ ජනපි‍්‍රය උදෑසන ආහාරයකි. පහසුවෙන් කඩිනමින් කෑමට ගත හැකි රසයෙන් ද නොඅඩු කඩල ප්‍රධාන ආහාරයක් වීම පුදුමයක් නොවේ. කඩල එක අවුන්සයක ග්‍රෑම් 28 ක කාබෝහයිඩ්‍රේට් ග්‍රෑම් 8 ක් ද තන්තු ග්‍රෑම් 2 ක් ද ප්‍රෝටීන ග්‍රෑම් 3 ක් ද ෆෝලේට්, යකඩ, පොස්පරස්, තඹ යන විටමින හා ඛනිජ ලවණ ද අඩංගුය. සුව සම්පන්න දිවියක් ගත කිරීමට මේ අනගි රනිල කුලයේ ආහාරය විවධාකාරයෙන් අපට උපකාරී වෙයි.  බර අඩු කර ගැනීම අද කාලයේ බොහෝ දෙනකුට කෑමත් එක්ක යුද වැදීමට හේතුවකි. එවන් අයට කඩල ගොට්ටකින් කුස පුරවා ගත හැකි නම් වැඩි ආහාර ප්‍රමාණයක් නොගෙන මන්්දපෝෂණයට ද ලක් නොවී උසට සරිලන බරකින් යුතු හැඩකාර සිරුරකට හිමිකම් කීමට පුළුවන.

ඊට හේතුව එහි අඩංගු අධික ප්‍රෝටීන හා තන්තු ප්‍රමාණයයි. ඒවායින් කුස පිරුණු බවක් දැනෙයි. ප්‍රෝටීන් නිසා ආහාර රුචිය අඩුකරන හෝර්මෝන වැඩිපුර ස්‍රාවය වෙයි. එනිසා අනවශ්‍ය පරිදි ආහාර ගැනෙන්නේ නැත. සත්ත්ව ආහාර කෑමට නොගන්නා අයට ඇති හොඳම විකල්පයක් වන්නේ කඩලය. නිර්මාංස අය ප්‍රෝටීන ඌනතාවකට ගොදුරු විය හැකි අතර කඩල වැනි ඇට වර්ගවලින් ඒ ඌනතාව වළක්වා ගත හැකිය. සීනි මට්ටම පාලනයට, රුධිරයේ සීනි මටිටම ඉහළ යාම දියවැඩියා අවදානම ඉහළ නංවන්නකි. කඩලවලින් රුධිරයේ සීනි මටිටම එක්වර ඉහළ යාම වළක්වයි.ප්‍රෝටීන සහ තන්තු රුධිරයේ සීනි මට්ටම ක්‍රමවත් කිරීමට ආධාර වීම ඊට හේතුවයි. මේවායේ අඩංගු තන්තු හා ප්‍රෝටීන කාබෝහයිඩ්‍රේට් උරාගෙන රුධිරයේ සීනි මටිටම ක්‍රමවත් කරයි. එපමණක් නොව දියවැඩියාව ඇති අයට රෝගය පාලනය කිරීමට ද උපකාරී වෙයි. අන්ත්‍රවල සුවය රකී, ජීර්ණයට මෙය ගුණදායක වන්නේ අධික ලෙස සිරුරේ දියවන තන්තු අඩංගු නිසයි. දියවෙන තන්තු මඟින් අපේ ආහාර මාර්ගයේ ඇති හිතකර බැක්ටීරියා වර්ධනය වෙයි. තන්තු ජලය සමඟ එක්වී ජෙල් වැනි ද්‍රව්‍යයක් සෑදෙයි. එමඟින් මලබද්ධය දුරුවෙයි. ඉරිටබල් බවල් සින්ඩ්‍රෝම්, අන්ත්‍ර පිළිකාවලට ද එමඟින් සහනයක් ලද හැකිය. කඩල වලත් විටමින් වර්ග රැසක් සහ වෙනත් පෝෂක වර්ග රැසක් අඩංගුයි. කඩල ආහාරයට ගැනීම මලබද්ධය රෝගයට ඉතා සුදුසු වන අතර, ශරීරගත මේද ප්‍රමාණය පාලනය කිරීමටත් සුදුසුයි. ශරීරය දුර්වල වූ අයෙකුට කඩල ආහාරයට ගැනීමෙන් ශරීර ශක්තිය ලබා ගන්න පුළුවන්. කඩල නිතර ආහාරයට ගැනීමෙන් සම පැහැපත් වන අතර හිස කෙස් වැවීම වේගවත් වෙනවා. මෙම වටිනා තොරතුරු ඔබගේ මිතුරන්ටද දැකගැනීම සදහා මෙම පොස්ට් එක ශෙයා කරන්න.