Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

නිදහසේ ජීවත්විය හැකි ලෝකයේ ආරක්ෂිත රටවල්

මගේ දරුවන්ට හානිවලින් ආරක්ෂා වන බවටත්, ආදරය ලැබිය හැකි යැයි හැ‍ඟෙන රටක ජීවත් වීමට මා කැමති බව මම දනිමි. ඔබට මා වැනි යැයි හැඟේ නම් මේවා ලෝකයේ ආරක්ෂිතම රටවල් වේ.අයිස්ලන්තයඅයිස්ලන්තය වසර ගණනාවක් තිස්සේ ආරක්ෂිත රටවල ඉහළින්ම සිටී. ලොව පුරා ගැටුම්වලට අයිස්ලන්තය ක්‍රියාශීලීව සහභාගී නොවී පමණක් නොව, ලෝකයේ අඩුම අභ්‍යන්තර අපරාධ කිහිපයක් ද ඔවුන් සතුව ඇත.සමහර විට එය කුඩා ජනගහනය සමඟ හෝ අයිස්ලන්තය ලෝකයේ ප්‍රීතිමත්ම රටවලින් එකක් විය හැකිය. කුමක් වුවත්, අයිස්ලන්තය අනිවාර්යයෙන්ම ජීවත් වීමට ආරක්ෂිත රටකි.

ඩෙන්මාර්කයඩෙන්මාර්කය ලැයිස්තුවට ඇතුළත් කළ තවත් යුරෝපීය රටක් සාමය හා සමෘද්ධිය පිළිබඳ ආදර්ශයකි. රට සංස්කෘතියෙන් පිරී ඇති අතර සියලු කලා ස්වරූපවල ප්‍රචාරකයෙකි.එය ද දළ දේශීය නිෂ්පාදිතයෙන් 1.3% ක් වියදම් කරන්නේ එහි ආරක්ෂක අයවැය සඳහා වන අතර එය ලෝකයේ අඩුම අගයයි. ඔබට අවශ්‍ය සියල්ල ඇති විට ඔබට නිවැරදිව සටන් කිරීමට අවශ්‍ය ඇයි?පෘතුගාලයපෘතුගීසීන් වරෙක සාගර හරහා ඉඩම් අත්පත් කර ගැනීමට උත්සාහ කළ නමුත් ඔවුන් සිටින තැන ඔවුන් දැන් සතුටුයි. පෘතුගාලයේ උණුසුම්, අව්ව සහිත කාලගුණය නිසා මේ රටේ පුරවැසියන් සන්සුන්ව හා සතුටින් තබයි. පෘතුගාලය මාලිගා, බලකොටු සහ ඇදහිය නොහැකි ගෘහ නිර්මාණ ශිල්පයේ අතිවිශිෂ්ට වාසස්ථානයකි.ඔස්ට්‍රියාවලෝක ලැයිස්තුවේ ආරක්ෂිත රටවල ඔස්ට්‍රියාවට හිමි ස්ථානය ලබා ගැනීමට බොහෝ දුරට උපකාරී වන්නේ එය ඉතා ආරක්ෂිත වෙනත් රටක් වටා පිහිටා තිබීමයි.මෙම කුඩා යුරෝපීය ජාතිය මේ වන විටත් යුද්ධ කිහිපයක ගොදුරක් වී ඇති අතර නැවත එය හරහා නොයනු ඇත.

පුරවැසියන් ඔස්ට්‍රියාවේ ජීවත් වීමට ආදරය කරන්නේ ඇයිද යන්න පැහැදිලි කළ හැකි රට ද ධනවත් ය.නිව්සීලන්තයනවසීලන්තය ලෝකයේ හොඳම ස්වාභාවික භූ දර්ශන කිහිපයක නිවහන වේ. මෙම අපූරු ජාතියේ පුරවැසියන් සොබාදහම සමඟ කෙතරම් සම්බන්ධ වී සිටිනවාද යත්, අනෙක් බොහෝ දුක් කම්කටොලු ඔවුන්ට අමතක වේ.ඔවුන්ට ඇති එකම සැබෑ එදිරිවාදිකම් වන්නේ ඔවුන්ගේ රග්බි ක්‍රීඩාව සමඟ ක්‍රීඩා පිටියේ සිටීම සහ ක්‍රිකට් කණ්ඩායම් ලෝකයේ හොඳම ක්‍රීඩකයන් සමඟ තරඟ කිරීමයි. මෙම සාමකාමී ජාතියේ වරදක් සොයා ගැනීම ඔබට අපහසුය.ස්ලොවේනියාවඔබ යුරෝපීය සංචාරයක් ගැන සිතන විට ස්ලොවේනියාව සාමාන්‍යයෙන් මතකයට එන්නේ නැත. ඔබට ජර්මනිය, ප්‍රංශය හෝ ඉතාලිය ගැන සිතිය හැකි නමුත් ස්ලොවේනියාව ගැන නොවේ.සමහර විට ඊළඟ වතාවේ ඔබ නිවාඩුවක් ගත කිරීමට සැලසුම් කරන විට සමහර විට ඔබ ස්ලොවේනියාව ගැන සලකා බැලිය යුතුය. එය සුන්දර රටක් වන අතර ගෝලීය සාම දර්ශකයේ ඉහළින්ම සිටී.

එය මධ්‍යධරණී මුහුද මෙන්ම ඇල්ප්ස් කඳුකරයෙන් වට වී ඇත. ඔබේ නිවාඩුව සඳහා පරිපූර්ණ පසුබිමක්චෙක් ජනරජයආරක්ෂිත යුරෝපීය ජාතීන්ගෙන් එකක් වන ඔබ රැහැන් සහිත වීදි, අලංකාර කැෆේ සහ සුඛෝපභෝගී එළිමහනේ ආදරයෙන් බැඳෙනු ඇත.දවසේ ඕනෑම වේලාවක වීදිවල ඇවිදින්න, ඔබට සාමකාමී වාතාවරණයක් දැනෙනු ඇත. එහි ආරක්‍ෂිත ශ්‍රේණිගත කිරීම්වල වැඩි වීමක් නිසා සෑම වසරකම සංචාරය කරන සංචාරකයින්ගේ සංඛ්‍යාව වැඩි වී තිබේ. ඔබ යන්නේ කවදාද?ලෝකයේ ආරක්ෂිත රටවල් ගැන ඔබ සිතන්නේ කුමක්ද? ඊළඟට ඔබ නිවාඩුවක් ගත කිරීමට කැමති කොහිද?ජාතියේ ආරක්ෂාවට බලපාන සාධක බොහෝමයක් ඇති නමුත් එක් එක් පුද්ගලයාට ද කාර්යභාරයක් ඇත. අපට බලාපොරොත්තු විය හැක්කේ මෙම ජාතීන් මෙන් අපගේ මුළු ලෝකයම සුරක්‍ෂිත කිරීම සඳහා එකට වැඩ කිරීම පමණි.