Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

වකුගඩු පිරිසිදුව තබා ගැනීමට මේ බීම වර්ගත් පානය කරන්න

ඔබේ වකුගඩු යනු ශරීරයේ විෂ පෙරීමේ කණ්ඩායම වන අතර ඔවුන්ගේ කාර්යය හොඳින් කිරීමට ඔබේ සහාය අවශ්‍ය වේ. ඩෙටොක්සින් කිරීම ඔවුන්ගේ මූලික නියෝගය වන බැවින්, ඔබට ඔවුන්ට කිසිදු නවීන ඩෙටොක්ස් ආධාරයක් හෝ අතිරේකයක් පෝෂණය කිරීමට අවශ්‍ය නොවේ. ඔබ නිසි ලෙස සජලීකරණයෙන් සිටින බවට වග බලා ගත යුතුය. කෙසේ වෙතත්, වකුගඩු සෞඛ්‍යය අනුව සෑම බීම වර්ගයක්ම සමාන ලෙස නිර්මාණය නොවන බව මතක තබා ගන්න.ඔබේ වකුගඩු පිරිසිදුව හා සතුටින් තබා ගැනීමට හොඳම බීම 5 පහත දැක්වේ. වකුගඩු අපද්‍රව්‍ය පෙරීමට වඩා වැඩි යමක් කරන නිසා දැන් ඒවායින් වැඩි ප්‍රමාණයක් පහර දීමට පටන් ගන්න. සෞඛ්‍ය සම්පන්න රුධිර පීඩනයක් පවත්වා ගැනීමටත්, විටමින් ඩී නිපදවීමෙන් ඔබේ අස්ථි ශක්තිමත්ව තබා ගැනීමටත්, රතු රුධිර සෛල සෑදීමටත්, ශරීරයේ pH මට්ටම සමතුලිත කිරීමටත් ඒවා උපකාරී වේ

.1. වයින් විහිළුවක් නැත, මධ්‍යස්ථ වයින් ප්‍රමාණයක් පානය කිරීමෙන් ඔබේ වකුගඩු රෝග අවදානම 37% කින් පමණ අඩු වන බව සොයාගෙන ඇත. දැනටමත් වකුගඩු රෝගයෙන් පෙළෙන පුද්ගලයින් අතර, දිනකට වයින් වීදුරුවකට වඩා අඩුවෙන් පානය කරන අයට හෘද වාහිනී රෝග ඇතිවීමේ අවදානම 29% අඩුය.ඔබේ වයින් ප්‍රමාණවත් ලෙස ගන්න. ඕනෑවට වඩා මත්පැන් පානය කිරීම යනු ඔබ අත්කර ගැනීමට බලාපොරොත්තු වන දෙයට ප්‍රතිවිරුද්ධ දෙයකි. එය විජලනය වීම පමණක් නොව, එය වකුගඩු ක්‍රියාකාරිත්වයට අහිතකර ලෙස බලපාන අතර ඔබේ රුධිර පීඩනය ඉහළ නැංවිය හැකිය.ඔබේ වකුගඩුවලට වැඩි හානියක් නොකර ප්‍රතිලාභ ලබා ගැනීම සඳහා දිනකට එක් වීදුරුවක් හෝ ඊට අඩු ප්‍රමාණයක් රැඳී සිටින්න. මෙම අධ්‍යයනය සම්බන්ධයෙන් ගත් කල, රතු සහ සුදු වයින් අතර වෙනසක් ඇති බවක් නොපෙනේ, නමුත් රතු වයින් වල රෙස්වෙටරෝල් නම් සංයෝගයක් අඩංගු වන අතර එය හෘද සෞඛ්‍යය වැඩි දියුණු කරනු ඇතැයි සිතනු ලැබේ.

2. ක්රැන්බෙරි යුෂක්රැන්බෙරි යුෂ මුත්‍රා ආසාදන වැළැක්වීමට සහ ප්රතිකාර කිරීමට හොඳ බව ඔබ අසා ඇති. එයට හේතුව ක්‍රැන්බෙරි වල ඊ නැවැත්විය හැකි සංයෝග තිබීමයි. කෝලි මුත්රා මාර්ගයේ එල්ලීමෙන්. E. coli යනු රෝග විනිශ්චය කරන ලද UTI වලින් 80-90% අතර ප්‍රමාණයක් ඇති කරන බැක්ටීරියා වර්ගයයි.ක්රැන්බෙරි යුෂ ඔබේ වකුගඩු සඳහාද හොඳ බැවින් ඒවා මුත්රා වල කොටසක් වේ. ප්‍රතිකාර නොකළ යූටීඅයි මගින් මුත්‍රාශයේ සිට වකුගඩු දක්වා ගමන් කළ හැකි අතර පයිලෝනෙෆ්‍රයිටිස් නම් බරපතල වේදනාකාරී ආසාදනයක් ඇති කරයි. එයට ප්‍රතිකාර නොකළහොත්, එය රුධිරයට පැතිරී ජීවිතයට තර්ජනයක් වන රෝගයක් ඇති කළ හැකිය.

3. ඉඟුරු තේඉඟුරු දිගු කලක් තිස්සේ සියළුම ආකාරයේ යෙදුම් සඳහා පරිපූර්ණ වෛද්‍ය විද්‍යාවේ භාවිතා කර ඇත. ඉඟුරු වල බැක්ටීරියා පැතිරීම වළක්වා ගත හැකි ඉඟුරු අඩංගු සංයෝගයක් ඇති බැවින් එය සුපිරි සෞඛ්‍ය සම්පන්න ය. මෙය ඔබගේ වැඩිපුර වැඩ කරන වකුගඩු හා අක්මාව මත ඇති වන පීඩනය සමනය කරයි.සමහර අධ්‍යයනවලින් හෙළි වී ඇත්තේ නිදන්ගත අධි රුධිර සීනි පාලනය කිරීමට ඉඟුරු උපකාරී වන අතර එය ඔබේ වකුගඩුවලට ඉතා හානිකර බවයි. නිරෝගී පුද්ගලයින් තුළ ඉඟුරු තේ පානය කිරීමෙන් දියවැඩියාව වැළඳීමේ අවදානම අඩු විය හැකිය. දියවැඩියා රෝග විනිශ්චය ඇති පුද්ගලයින් තුළ, එය වකුගඩු ආශ්‍රිත සංකූලතා වලින් ආරක්ෂා විය හැකිය.සෞඛ්‍ය සම්පන්න ආහාර ජීර්ණය ප්‍රවර්ධනය කිරීම සඳහා ජින්ජරෝල් බොහෝ විට භාවිතා කරන අතර එය ඔබේ ශරීරය පුරා ඇතිවන දැවිල්ල හා වේදනාව පවා අඩු කරයි. සෑම දිනකම ඉඟුරු තේ රස විඳීමට එය හොඳ හේතු රාශියකි. ඔබට ඉඟුරු සමඟ උයන්නත් පුළුවන් – එය නැවුම් හෝ වියළී තිබුණත් වැඩ කරයි.

4. ලෙමන් සහ දෙහි පැඟිරි යුෂවකුගඩු ගල් වලක්වා ගැනීමට උපකාරී වන සයිටේ්‍රට් නම් පැඟිරි වල සයිට්‍රස් ඉහළ මට්ටමක පවතී. මෙම වේදනාකාරී තත්වය සාමාන්‍යයෙන් සිදුවන්නේ කැල්සියම් වෙනත් ඛනිජ සමඟ බන්ධනය වී ස් st ටික සෑදූ විටය. මෙම ස් st ටිකයන් අවසානයේදී එකට එකතු වී ගල් සෑදීමෙන් පසුව මුත්‍රා මාර්ගය හරහා වේදනාකාරී ප්‍රගතියක් ලබා ගත යුතුය.ලෙමන් හා දෙහි යුෂ මගින් ඔබේ ආහාර වේලෙහි වැඩිපුර සයිටේ්‍රට් ලබා ගැනීමෙන් කැල්සියම් මෙම අනෙකුත් ඛනිජ වලට බන්ධනය වීම වළක්වා ගත හැකි අතර ඔබේ වකුගඩු වල දැනටමත් ඇති ස් st ටිකයන් ගල් සෑදීමට එකට ඇලී සිටීම වළක්වා ගත හැකිය.උපක්‍රමය මඟින් ඔබේ යුෂ සමඟ වැඩිපුර සීනි පානය නොකිරීමට වග බලා ගනී. සීනි එකතු නොකොට ලෙමනේඩ් උත්සාහ කරන්න, නැතහොත් සීනි විකල්පයක් ස්වල්පයක් භාවිතා කර තිත්තකම අඩු කරන්න. ඔබට වතුර වීදුරුවකට නැගී සිටිය හැකි තරම් පිරිසිදු පැඟිරි යුෂ එකතු කිරීමෙන් ඔබට ඔබේම ලෙමන් හෝ දෙහි බීම සාදා ගත හැකිය. වකුගඩු ආධාරයේ දෙගුණයක් සඳහා ඔබේ ඉඟුරු තේ වලට ලෙමන් ටිකක් එකතු කළ හැකිය.

5. වතුර මෙහි පුදුමයක් නොවේ, හොඳ පැරණි ජලය ඔබේ වකුගඩු සඳහා විශිෂ්ටයි. එය අපගේ ලැයිස්තුවේ ඇති අනෙක් එක් එක් බීම වල පදනම ලෙස සේවය කරන අතර මෙම පෘථිවියේ සියලුම ජීවීන්ට සහාය වන එකම දෙය ද වේ. ඉතින්, ඔව්, ජලය විශාල ගනුදෙනුවක්.ඔබ නිසි ලෙස සජලීකරණය වූ විට, ඔබේ වකුගඩු වඩාත් පහසුවෙන් විෂ ද්‍රව්‍ය පිට කිරීමේ කාර්යය කරයි. ඔබ විජලනයට ලක් වූ විට, වකුගඩු වලට thick නකමින් යුත් විෂ ද්‍රව්‍යයක් ගෙන යා යුතු අතර, එම කාර්යය ඉටු කිරීම සඳහා ඔබේ අනෙකුත් අවයව වලින් ජලය ඉවතට ගත හැකිය.ඕනෑ තරම් ජලය පානය කිරීම යනු මුත්රා ස්වරූපයෙන් බැහැර කිරීමට තරම් තරලයක් ඇති බවයි. ඔබ නිපදවන මුත්රා ප්‍රමාණය අඩු වන තරමට දිගු විෂ හා ගල් සෑදෙන ඛනිජ ලවණ ඔබේ වකුගඩු හා මුත්රා වල රැඳේ.ජලය පානය කිරීම ඔබේ ක්‍රියාකාරකම් මට්ටමට, ඔබ කොපමණ දහඩිය දැමිය යුතුද, සහ පොදුවේ ඔබේ ආහාර වේලට ක්‍රමාංකනය කළ යුතුය.

ඉතා ලා කහ හෝ පැහැදිලි මුත්රා නිපදවීමට අරමුණු කරන්න, එය අඳුරු වන තරමට ඔබේ වකුගඩු වලට වඩා වැඩි පීඩනයක් ඇති වේ.ඔබේ වකුගඩු ශරීරයේ අපද්‍රව්‍ය සමඟ කටයුතු කරන නිසා, අපද්‍රව්‍ය බැහැර කිරීම වෙනුවට නැවත රුධිරයට තල්ලු කළහොත් වකුගඩු වේදනාව නොසලකා හැරීම භයානක ආසාදනවලට හේතු විය හැකි බව මතක තබා ගන්න.ඔබේ වකුගඩු පිරිසිදුව හා නිසි ලෙස ක්‍රියා කිරීමට ඇති හොඳම ක්‍රමය නම් සජලීයව සිටීමයි. සරල ජලය යනු ඔවුන්ට වඩාත්ම අවශ්‍ය දෙයයි, නමුත් අපගේ ලැයිස්තුවේ ඇති වෙනත් ඕනෑම බීම වර්ගයක් පානය කිරීමෙන් වකුගඩු ප්‍රසන්න ප්‍රතිලාභ ඉහළ නැංවිය හැකිය.ඔබේ වකුගඩුවලට ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබට එය අවශ්‍ය නොවන බැවින් නවීන යුෂ පවිත්‍ර කිරීමෙන් අවුල් නොවන්න – නිතිපතා සෞඛ්‍ය සම්පන්න ආහාර වේල් සමඟ අඩු සීනි පැඟිරි මත පදනම් වූ යුෂ ගන්න. ඔබේ වකුගඩු ගැන වරදකාරි හැඟීමකින් තොරව ඔබට වයින් වීදුරුවක් පවා භුක්ති විඳිය හැකිය. කිසිම දෙයක් ගැන ඔබට වරදකාරි හැඟීමක් ඇති නොවන තරමට බොන්න එපා! ඔබේ වකුගඩු ඔබ කෙරෙහි ගණන් ගනී.