Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

ගමේ බිත්ති පින්තාරු කිරීම

වයස අවුරුදු 93 දී, හිටපු සොල්දාදුවෙකු වන හුවාං යුන්ග්-ෆු තවමත් සෑම දිනකම පාන්දර 3 ට නැගිට තම කුඩා ගමේ බිත්ති පින්තාරු කිරීම සඳහා පැය හතරක් ගත කරයි.මධ්යම තායිවානයේ ජනාවාසයට පැමිණෙන අමුත්තන්ට යුන්ග්-ෆු සුබ පතන්නේ පාට පාටින් සහ තීන්ත ආලේපිත දෑතින් විසිරී ඇති සපත්තු වලින් වන අතර, ඔහුගේ දෛනික කලාත්මක ප්රයත්නය හෙළි කරමින් ඔහු තනි තනිව සංවර්ධකයින්ගේ බුල්ඩෝසර් වලින් ඉවත් වී සිටිනු දැක තිබේ.“රේන්බෝ සීයා” ලෙස හැඳින්වෙන ඔහුගේ කලා කෘති අවට ප්රදේශය සමතලා කර ඇති බැවින් ගම සුරක්ෂිතව තබා ඇත.තීන්ත ආලේප කිරීම සඳහා බිම දණ ගසා වැඩි වේලාවක් ගත කිරීමෙන් තැළී ඇති වෙළුම් පටියක් හෙළි කිරීම සඳහා ඔහු සුළු කකුලකින් ඇවිදිමින් ඔහුගේ කලිසම් කකුල පෙරළා ගනී.

එහෙත් තවමත්, මිලිටරි යැපෙන්නන්ගේ ගමේ බිත්ති සහ මාර්ග අලංකාර කරන විචිත්රවත් බිතුසිතුවම් එහි පැවැත්ම සහතික කිරීමේ මාර්ගයක් ලෙස එකතු කිරීමට ඔහු අධිෂ් determined ාන කරගෙන සිටී.“මීට වසර පහකට පෙර අපට ලිපියක් තිබුණා, අලුත් දෙයක් තැනීම සඳහා රජයට එය කඩා දැමීමට අවශ්ය බව. ඔවුන් කීවේ අපට යම් මුදලක් හෝ වෙනත් නිවසකට යා හැකි බවයි. “නමුත් මට චලනය වීමට අවශ්ය නොවීය. තායිවානයේ මා මෙතෙක් දැන සිටි එකම සැබෑ නිවස මෙයයි. ” තායිචුන් නගරයේ නැන්ටූන් දිස්ත්රික්කයේ ජනාවාස කලක් ප්රවීණයන් සහ ඔවුන්ගේ පවුල් සඳහා නිවාස 1200 කින් සමන්විත විය.

එහෙත් දශක ගණනාවක් පැරණි නවාතැන් පහසුකම් අඩුවීමත් සමඟම, සංවර්ධකයින් ඉඩම පැහැර ගත් අතර නිවැසියන්ට නව නිවාස සඳහා වන්දි වශයෙන් ඩොලර් මිලියන 2 ක් හෙවත් ඇමරිකානු ඩොලර් 61,000 ක් ලබා දෙන ලදී. අධිෂ් artist ානශීලී කලාකරුවා දශක හතරකට ආසන්න කාලයක් එහි වාසය කර ඇති අතර අසල්වැසියන් සිය නිවාස අතහැර දමා ඉතිරිව ඇත්තේ නිවාස 11 ක් පමණි. ඒ ඔහු තීන්ත ආලේප කිරීමට තීරණය කළ අවස්ථාවේදීය. “ගමේ ඉතුරු වූ එකම පුද්ගලයා මමයි. මට කම්මැලියි,” ඔහු පැවසීය. “මගේ තාත්තා මට වයස අවුරුදු පහේදී පින්තාරු කරන්නේ කෙසේදැයි කියා දුන්නා, නමුත් මම කුඩා කාලයේ සිටම එය කර තිබුණේ නැහැ. මම මුලින්ම පින්තාරු කළේ මගේ ගෙදර කුරුල්ලෙක්.

ප්රාදේශීය විශ්ව විද්යාල සිසුන් හුවාංගේ වැඩ සොයාගත් විට ඔවුන් ගම බේරා ගැනීමේ ව්යාපාරයක් දියත් කළ අතර මීට වසර හතරකට පෙර බලධාරීන් එකඟ වූයේ එය ආරක්ෂා කළ යුතු බවයි. දැන් එය ප්රදේශයේ ප්රමුඛතම සංචාරක ආකර්ෂණයන්ගෙන් එකක් වන අතර වාර්ෂිකව මිලියනයකට අධික නරඹන්නන් සංඛ්යාවක් ආසියාවෙන් පැමිණේ.“රජය මට පොරොන්දු වුනා ඔවුන් මේ නිවස සහ මේ ගම තියාගන්නවා කියලා,” හුවාං පැවසීය. “මම හුඟක් සතුටු වුණා.“රේන්බෝ ගම්මානය” නම් කරන ලද සංස්කෘතික ප්රදේශයක් බවට පත්කිරීමට ඔවුන් උත්සාහ කරන බව නිලධාරීහු පවසති.රේන්බෝ සීයා පවසන්නේ තමා සියලු අමුත්තන් සමඟ කතා කිරීමට කැමති බවයි. “ඔවුන් මට කියනවා සිතුවම් ලස්සනයි කියලා. මම මේ සියලු අමුත්තන් සමඟ කවදාවත් තනිකමක් දැනෙන්නේ නැත.මේ ඔහුගේ අපුරු නිර්මාණ කිහිපයක්.