Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

රැවුලෙහි මල් ඇති පිරිමින්

ශතවර්ෂ ගණනාවක් තිස්සේ, සමහර විට ගැහැණු ළමයින් (සහ කාන්තාවන්) ඔවුන්ගේ හිසකෙස් වල මල් පැළඳ සිටිති. ගිම්හාන බාබකියු හෝ හිපි උත්සවයක් සඳහා කදිම උපාංගයක් ඔබේ කනට පිටුපසින් බැඳ ඇති අලංකාර මලකි. මල් ඔටුනු සහ හිස්වැසුම් ලෙස ද පැළඳ සිටින අතර ගැහැණු සතුන් සඳහා එදිනෙදා සාමාන්ය හිසකෙස් උපාංගයක් බවට පත් කරයි.අනෙක් අතට, පිරිමින්ට තම හිසකෙස් වල මල් ඇඳීමට අවස්ථාවක් ලැබෙන්නේ කලාතුරකිනි. සමහර විට ඔවුන් විද්යාලයෙන් උපාධිය ලබා ගත් විට හෝ හවායි වෙත ගිය විට පමණි. බොහෝ විට සලකා නොබැලුවද, මෙය පිරිමින්ට කලකිරීමකි. ඔබේ කොණ්ඩය තුළ මල් ඇඳීමෙන් ඔබට සතුටක්, සැහැල්ලු හදවතක් සහ සොබාදහම සමඟ සමීප බවක් දැනිය හැකිය. කාන්තාවන්ට මෙන්ම පිරිමින්ටද අත්විඳීමට අවශ්ය හැඟීම.

ඉතින් නවතම ප්රවණතාවය බිහි වේ: රැවුලේ මල් අඳින පිරිමින්! කාන්තාවන්ට හිස මත හිසකෙස් අලංකාර කළ හැකි අතර පිරිමින්ගේ මුහුණේ හිසකෙස් ඇති අතර එයින් අදහස් කරන්නේ මල් භාවිතා කර නව ආකාරයකින් උද්දීපනය වන බවයි.‘මුහුණේ මල් ඔටුන්න’ පෙනුම ලෙසද හැඳින්වෙන මෙම ප්රවණතාවය ඉහළ යමින් පවතී, නමුත් එයින් අදහස් නොකෙරේ, ඔබේ දේශීය සිල්ලර වෙළඳසැලෙහි සිටින ඕනෑම පිරිමි ළමයෙක් රැවුලේ මල් ඇඳගෙන සිටිනු ඔබ දකින්නේ නැත. ඒ නිසා ලස්සන මල් රැවුලකින් සැරසී සිටින කඩවසම් මිනිසුන්ගේ ඡායාරූප වාඩි වී විවේකීව විනෝද වන්න.

සමහර විට අපට මෙම ප්රවණතාවයේ මූලාරම්භය පියර්ස් තියට් වෙත සොයා ගැනීමට පටන් ගත හැකිය. පියර්ස් තම රැවුල ඔහුගේ කලාවට ඇතුළත් කර ගැනීම සඳහා ප්රසිද්ධ චිත්ර ශිල්පියෙකි. අතීතයේදී ඔහු තම රැවුල අලංකාර කිරීම සඳහා දත් පික්, ඉටිපන්දම්, රේසර්, පැස්ටා සහ කුඩ පවා පානය කර ඇත. කෙසේ හෝ මේ සියලු අයිතම ඔහුගේ රැවුලට ගැළපෙන අතර එක් විකාර ඡායාරූපයක් සඳහා රැඳී සිටියි. පෙනෙන විදිහට පියර්ස් ඔහුගේ රැවුල අලංකාර කිරීමට උමතු වී නැත, ලොව පුරා සිටින පිරිමින් දැන් ඔවුන්ගේ මුහුණේ හිසකෙස් වලට ප්රවේශ වෙමින් සිටිති – සෙල්ලම් ලෙගෝස් සහ Q- ඉඟි භාවිතා කරනවා වෙනුවට, ඒ සියල්ලම මල් හා කොළ!

මෙම ඡායාරූප බොහොමයක් ගැන සැක සහිත ගුණාංගයක් වන්නේ ඒවා කාන්තාවන් විසින් ගන්නා ලද ඒවා වන අතර ඒවා කාන්තාවන් විසින් වේදිකා ගත කර ඇති බව විශ්වාස කිරීමට කෙනෙකුට ඉඩ සලසයි. මා පුදුමයට පත් කරමින්: මල් රැවුල පැළඳ සිටින ඡායාරූප ගත් කඩවසම් පිරිමින් අතර ජනප්රියද, කාචය පිටුපස සිටින දක්ෂ කාන්තාවන්ද, නැතහොත් දෙදෙනාමද?මෙම පිටුවේ ප්රදර්ශනය කර ඇති රැවුල් ඡායාරූප කිහිපයකට වගකිව යුතු ඡායාරූප ශිල්පීන්ගෙන් එක් අයෙකි Ash ෂ්ලි තල්මන්.Ash ෂ්ලි සිය ඡායාරූප කුසලතා භාවිතා කළේ සාරාගේ ඇසට ගැළපෙන පරිදිය. ඇය මල් සැරසිලි සඳහා ප්රසිද්ධියක් උසුලයි. සාරා තම ස්වාමිපුරුෂයා වූ ඩේවිඩ්ව කෞතුකාගාරයක් ලෙස යොදා ගනිමින් ඇගේම රැවුල නිර්මාණය කිරීමට කටයුතු කරමින් සිටියාය.මල් සැරසිලි කරුවා සහ ඇය පරෙස්සමින් සකස් කරන ලද මල් රැවුල ගැන ඇසීමෙන් පසු Ash ෂ්ලි පැමිණියේ අලංකාර නිර්මාණ ඡායාරූප ගත කිරීම සඳහා ය.