Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

හැමදාම තරගින් සිටින ගාර්ෆි

අන්තර්ජාල දර්ශනය තුළ සැරිසරන නව පූස් පැටියෙක් සිටී. ඔහුගේ නම ගාර්ෆි වන අතර ඔහු තැඹිලි පාට පර්සියානු බළලෙකි. ඔහුගේ මුහුණේ ලක්ෂණ ඔබව බිය ගැන්වීමට ඉඩ නොදෙන්න; ඔහු ඉතා කාර්යබහුල ජීවිතයක් ගත කරන ලස්සන මිහිරි යුවතියකි.ඔබ මුලින්ම ගාර්ෆි බළලා මුණගැසුණු විට ඔබ ටිකක් කනස්සල්ලට හෝ කනස්සල්ලට පත්විය හැකිය. ඔහුගේ සීරීම් මුහුණේ ඉරියව්වෙන් තැඹිලි පැහැති කිටී-බළලා හමුවූ සියල්ලන්ට අනතුරු අඟවන බවක් පෙනෙන්නට තිබුණද, ගාර්ෆි ඇදහිය නොහැකි තරම් මිත්‍රශීලී ය. ඔහු ද පහසුවෙන් ගමන් කළ හැකි ය, ඔහු තම හිමිකරුට ඔහුව ඇදගෙන යාමට ඉඩ දෙන සියලු ෂෙනානිගන් දෙස බලන්න!ගාර්ෆි තුර්කියේ සිය හිමිකරු හුලියා ඔස්කොක් සමඟ ජීවත් වන අතර ඔහු විශාල පවුලක් හා අනෙකුත් බළලුන් සමඟ ඔහුගේ ජීවිතය සතුටින් ගත කරයි.

ඔහුගේ ප්‍රීතිමත් ජීවන රටාව නොතකා, ඔහු තවමත් සෑම විටම නොසන්සුන් බවක් පෙනේ.හුලියාගේ පුතා තම මවගේ බළලුන්ගේ ඡායාරූප මුලින් ෆ්ලිකර් හි පළ කිරීමට පොළඹවා ගත්තේය, ගාර්ෆිට උදව් කළ නොහැකි නමුත් මුළු දවසම සෑදිය නොහැකි තරමේ කෝපාවිෂ් expression ප්‍රකාශයට අනෙක් අය කැමති වනු ඇතැයි ඔහු දැන සිටියේය. ෆ්ලිකර් ගිණුමේ මෙසේ සඳහන් වේ: “මගේ පුතාට අවශ්‍ය වුණේ අපේ පූසා ගාර්ෆිගේ ඡායාරූප සඳහා ගිණුමක් ආරම්භ කිරීමයි. ෆ්ලිකර් හා සම්බන්ධ වීමට හේතුව එයයි. කෙසේ වෙතත් මම සම්බන්ධ වීමට සතුටුයි. ඔයාව හමුවීම සතුටක්..

“හුලියාගේ නිහතමානී පෝස්ට් සැබවින්ම අද්විතීය මුහුණුවරකින් යුත් අලංකාර සුරතල් සතුන්ගේ ඡායාරූප බෙදාහදා ගැනීම පුරාම ජනප්‍රියත්වයට පත්විය. ගාර්ෆි කාටූනයක් තරම් හුරුබුහුටි පෙනුමක් ඇති අතර බළලුන්ට සැසි කුරුළු පැටවුන් ලෙස කීර්තියක් ඇති හෙයින් එය ඔහුගේ ස්වාභාවික මුහුණේ ඉරියව් වඩාත් හාස්‍යජනක කරයි.බොහෝ බළලුන් වතුරට වෛර කරනවා, නමුත් යමක් මට කියනවා ගාර්ෆි සාමාන්‍ය බළලෙක් නොවන බව. ජලය ඔහුගේ ලෝකයේ වඩාත්ම කැමතිම දේ නොවිය හැකිය… ඔහුගේ මුහුණ දෙස බැලීමෙන් ඔබ නොදන්නා දෙයක්. නමුත් ඔහු දැඩි ජවයකින් යුතුව බොහෝ වළලු පසුපස යයි.පර්සියානු බළලුන් ඔවුන්ගේ අද්විතීය හැඩැති මුහුණු සඳහා සැබවින්ම ප්‍රසිද්ධ ලස්සන අභිජනනය කරයි.

ඉතා කෝපාවිෂ්ට මුහුණක් ඇති එකම වෛරස් බළලා ගාර්ෆි නොවුනත්, එවැනි ප්‍රබල කෝපයක් නිරන්තරයෙන් ප්‍රදර්ශනය වීම සාමාන්‍ය දෙයක් නොවේ.පෞරුෂත්වයට ජාන විද්‍යාව විශාල කාර්යභාරයක් ඉටු කරන අතර පර්සියානුවන් මිහිරි ප්‍රභේද අතර වේ. ගාර්ෆි වැනි බළලුන්ට විශාල ආදරයක් හා අවධානයක් අවශ්‍ය වන අතර එය ලොව පුරා ජනප්‍රියම අභිජනනයකි. ඔවුන් හුදෙකලා ජීවිතයකට කැමති නැත; ඒ වෙනුවට ඔවුන් බොහෝ උත්තේජනයන් සහිත සන්සුන් වාතාවරණයක් භුක්ති විඳිතිබළලුන් සිය ගණනක් මුහුණේ ඉරියව් ඇති කරන බව මම වරක් කොතැනක හෝ කියවා ඇත්තෙමි. ගාර්ෆි සම්බන්ධයෙන් ගත් කල එය සැබවින්ම සත්‍යයකි. නමුත් ඔහුගේ පවුලට අනුව පූස් පැටියෙකු ඔහුගේ කවරයෙන් විනිශ්චය නොකරන්න, ගාර්ෆිගේ හදවතට ඔහුගේ කබාය, රන් හා සමාන වර්ණයක් ඇත.