Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

පැල කලහැකි පාසි කලාව

ග්‍රැෆිටි වීදි කලාව පිළිබඳ නවතම පියවර හරිතයි! පෞද්ගලික හා පොදු යන දෙඅංශයෙන්ම වීදි අලංකාර කිරීම සඳහා වඩාත් තිරසාරම ක්‍රමය වන්නේ පාසි ග්‍රැෆිටි ය. දක්ෂ කියමන්, පින්තූර සහ වෙනත් අර්ථවත් පෙළක් ඇත – මේ සියල්ලම පෘථිවියට ටිකක් වැඩිපුර කොළ එකතු කරයි.ඉසින තීන්ත කෑන් පරිසරයට විෂ සහිත වන අතර පාසි ග්‍රැෆිටි යනු නරක දෙයක් මිස අන් කිසිවක් නොවේ; ඇත්ත වශයෙන්ම එය හොඳයි! හානිකර වායුසෝල වලින් මෙම ග්‍රැෆිට ස්පර්ශ කරනවා වෙනුවට, ඔබ කළ යුතුව ඇත්තේ එය නැවත නැවතත් වතුර දැමීම පමණි!ඔබේම පාසි ග්‍රැෆිටි සාදා ගන්නා ආකාරය මෙහිදී අපි ඔබට පෙන්වන්නෙමු.ඔබේම පාසි ග්‍රැෆිටි සෑදීමට අවශ්‍ය සැපයුම් මොනවාද?

  1. පිරිසිදු පාසි කෝප්ප -3 ක් සෝදා ඇති අතර කිසිදු සුන්බුන් හෝ පසකින් තොරව ඔබට සාප්පුවෙන් මිලදී ගත හැකිය.
  2. -2 කෝප්ප සරල යෝගට් හෝ බටර්
  3. -2 කෝප්ප වතුර (හෝ බියර්!)
  4. -1/2 සීනි සීනි
  5. ඉරිඟු සිරප් ඩොලොප් කිරීම අත්‍යවශ්‍ය නොවේ
  6. පැරණි බ්ලෙන්ඩරයක්

පියවර # 1: පාසි සොයාගෙන එය පිරිසිදු කරන්න / පියවර # 2: සේදූ පාසි, බටර්, ජලය, සීනි සහ විකල්ප ඉරිඟු සිරප් බ්ලෙන්ඩරයකට ඒකාබද්ධ කරන්න. මෙය ටිකක් අවුල් සහගත විය හැකි අතර, ඔබේ බ්ලෙන්ඩරයෙන් පස් සුවඳ ලබා ගැනීම දුෂ්කර විය හැකි අතර, එබැවින් ඔබට පැරණි බ්ලෙන්ඩරයක් භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය විය හැකිය, නැතහොත් හෙට උදෑසන ඔබේ සුමටනය සඳහා භාවිතා කිරීමට ඔබ අදහස් නොකරයි. / පියවර # 3: මිශ්‍රිත අමුද්‍රව්‍ය බාල්දියකට මාරු කරන්න / පියවර # 4: ඔබේ අභිමතය පරිදි පාසි පැතිරීමට තීන්ත බුරුසුවක් භාවිතා කරන්න. ඔබට අවශ්‍ය ඕනෑම රටාවක් සැකසිය හැකිය, නමුත් පාසි මත පදනම් වූ සියලු ස්වාභාවික තීන්ත භාවිතා කිරීමට වග බලා ගන්න! / පියවර # 5: විශේෂයෙන් ඔබ වියළි දේශගුණයක ජීවත් වන්නේ නම්, ජලය සමග ඉසීමට සතියකට වරක් පමණ ඔබේ පාසි ග්‍රැෆිටි වෙත ආපසු යන්න. ඕනෑම ජීවියෙකු මෙන්, පාසි වර්ධනය වීමට ජලය අවශ්‍ය වේ. / පියවර # 6: ඉවසන්න! අත් නොහරින්න, සමහර දේශගුණික තත්ත්වයන් තුළ පාසි ග්‍රැෆිටි වැඩීමට වැඩි කාලයක් ගත වේ, නමුත් නිසි ලෙස යොදන විට හා වතුර දැමූ විට එය රඳවා ගත යුතුය!

පාසි වගා කරන්නන් පරෙස්සම් වන්න, මම ගඩොල් බිත්තියකට පාසි ග්‍රැෆිටි යොදන්නේ නැත. අතිකාල මෙය බිත්තියේ අඛණ්ඩතාවට හානියක් වන අතර ඔබට ගනුදෙනු කිරීමට තවත් නඩත්තු සහ නඩත්තු කිරීම් නිර්මාණය කරනු ඇත. ගඩොල් ජලය සමග හොඳින් ක්‍රියා නොකරයි, ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ ජලය සහ ස්වාභාවිකවම තෙතමනය සහිත ශාක පත්‍ර ඔබේ ගඩොල්වලින් හැකිතාක් away තින් තබා ගැනීමයි.ඉහත සහ පහළින් පින්තාරු කර ඇති මෙම පුදුමාකාර පාසි ග්‍රැෆි කලාව සඳහා ලන්ඩනයේ වෙසෙන චිත්‍ර ශිල්පී ඇනා ගාර්ෆෝර්ත් වගකිව යුතුය. ඇය නිර්මාණ, ශිල්ප සහ නිදර්ශන ඇතුළු විවිධාකාර කුසලතා වලින් උපුටා ගන්නා තවත් පුදුම නිර්මාණ රාශියක් නිර්මාණය කරයි.චිත්‍ර ශිල්පී හියුගෝ රොජාස් මේ වසරේ ඩම්බෝ ආර්ට්ස්ෆෙස්ට් සඳහා මෙම වලස් පාසි ග්‍රැෆිට මෙන්ම පහත මූස් නිර්මාණය කළේය. මෙම ව්‍යාපෘතිය සඳහා ඔහුගේ තේමාව වූයේ නිව්යෝර්ක් ප්‍රාන්තයේ වන සතුන් ය.

ඩම්බෝ ආර්ට්ස්ෆෙස්ට් වෙබ් අඩවියට අනුව, රොජාස් “ඡායාරූපකරණය, වීඩියෝ සහ වීදි කලාව මැදිහත් වීමේ මාධ්‍යයක් ලෙස ගවේෂණය කර ඇත.” “මෙම කොටස සැබෑ නිව් යෝර්ක් වැසියන් පුනර්ජීවනය කිරීම අරමුණු කර ගෙන ඇති අතර, මෙම ප්‍රදේශයේ සියවස් ගණනාවක් තිස්සේ ජීවත් වූ සතුන්ගේ සජීවී දර්ශන පාසි ග්‍රැෆිටි ස්වරූපයෙන් නිර්මාණය කරයි.”මෙම පාසි චිත්‍ර විශේෂයෙන් රොජස්ගේ සුපුරුදු කෘතියට වඩා ඉහළින් හා පහළින් පින්තාරු කර ඇත. ගැලපගෝස් කලා අවකාශයේ පිටත බිත්ති මත ඔබට ඒවා සොයාගත හැකිය. අවන්හල්, පෞද්ගලික නිවාස, එළිමහන් උද්‍යාන, ඔබට ඔබේම DIY පාසි ග්‍රැෆිටි යෙදිය හැකි ස්ථාන ලැයිස්තුව දිගින් දිගටම ඉදිරියට යයි. මුළුමනින්ම දැරිය හැකි මෙම ව්‍යාපෘතිය ඕනෑම ස්ථානයකට අද්විතීය ආකර්ෂණයක් එක් කරයි. ඔබ කපටි තැනක ප්‍රවේශම් වන්න, පාසි වලින් ලියන විට පවා, ඕනෑම ආකාරයක ග්‍රැෆිටි තවමත් අපරාධයක් ලෙස සැලකිය හැකිය, එබැවින් වැවිලිකරුවන් පරෙස්සම් වන්න.