Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

යෝදයන් සිතුවමට නගයි

ඔක්ටාවියෝ සහ ගුස්ටාවෝ පැන්ඩොල්ෆෝ උපත ලැබුවේ බොහෝ සමානකම් ඇතිවය. ආරම්භකයින් සඳහා ඔවුන් නිවුන් දරුවන් ය. දෙවනුව, ඔවුන් දෙදෙනාම දක්ෂ කලාකරුවන් ය. බ්‍රසීලියානු උපන් යුගලය තමන්ව හඳුන්වන්නේ OSGEMEOS ලෙසයි. එහි අර්ථය “නිවුන් දරුවන්” යන්නයි. ඔවුන් එක්ව ලස්සන ඇදහිය නොහැකි කලා කෘති කිහිපයක් නිර්මාණය කරයි. ඔවුන් ගුවන් යානා, උමං බිත්ති, දැවැන්ත ගොඩනැගිලි සහ තවත් බොහෝ දේ පින්තාරු කර ඇත. කැනඩාවේ අඩි 70 ක සිලෝස් තවමත් ඔවුන්ගේ වඩාත්ම “යෝධ” කලා කෘතියයි.

කැනඩාවේ වැන්කුවර් හි පිහිටි ග්‍රැන්විල් දූපතේ, සාගර සිමෙන්ති නිෂ්පාදන හා බෙදාහැරීමේ කම්හලේ කාර්මික අරමුණු සඳහා භාවිතා කරන පේළි 6 ක් පේළි පේළියක තබා ඇත. ‘කාර්මික’ යන වචනය බොහෝ විට මනස විශාල, ආකර්ශනීය නොවන ව්‍යුහයන් ගැන සිතීමට යොමු කරයි, සහ OSGEMEOS අඩි 70 ක පොකුර අලංකාර කිරීමට පෙර මෙම සිලෝස් පෙනුම හරියටම එයයි.ඔවුන් පෝලන්තය, ඇමරිකා එක්සත් ජනපදය, ග්‍රීසිය, බ්‍රසීලය, එංගලන්තය, නෙදර්ලන්තය සහ පෘතුගාලය යන නගරවල තීන්ත ආලේප කර ඇත.

OSGEMEOS ලොව පුරා අඛණ්ඩව ක්‍රියාත්මක වන “යෝධ” බිතුසිතුවම් තේමාවක් මත වැඩ කරමින් සිටින අතර, ඒවා සිලෝස් තුළට ඇතුළත් කර ඇති අතර, සෑම සිලෝවක්ම වෙනස් යෝධ චරිතයක් බවට පත් කරයි. බිතුසිතුවම් මුළුමනින්ම සිලෝව වටා එති, එයින් අදහස් කරන්නේ 6 දෙනා අතර වර්ග අඩි 23,500 ක මුළු ඉඩ ප්‍රමාණයක් තීන්ත ආලේප කර ඇති බවයි.පුදුමයට කරුණක් නම්, දක්ෂ සහෝදරයින්ට මෙම යෝධයින් මාසයකට අඩු කාලයකින් සම්පූර්ණ කිරීමට හැකිවීම, මේ වන විට ඔවුන්ගේ එකතුවෙහි ඇති විශාලතම කලා කෘතිය සනිටුහන් කිරීමයි. මෙය කැනඩාවේ ඔවුන්ගේ පළමු නිම කරන ලද ව්‍යාපෘතිය ද වේ.

විශාල කැනේඩියානු සිලෝස් සොයා ගන්නා විට ඔවුන් දෙදෙනා ඔවුන්ගේ ඊළඟ කලා කෘති තැනීමට සුදුසු ස්ථානයක් සොයමින් සිටි අතර, එය පරිපූර්ණ හිස් කැන්වස් ලෙස ඔවුන් හැඳින්වීය. ඔවුන් මීට පෙර අවස්ථා ගණනාවක පින්තාරු කර ඇති සාම්ප්‍රදායික ද්විමාන බිත්ති හැර වෙනත් දෙයකට සූදානම්ව සිටියහ. ඔවුන් කියනවා, “… අපට අවශ්‍ය වූයේ වෙනස්, විශේෂ හා අද්විතීය දෙයක්.”සෑම විටම ඉලක්කය වන්නේ කාර්මික අඩවි ඉස්මතු කර ඒවා බොහෝ දෙනෙකුට අගය කළ හැකි පොදු කලා කෘති බවට පත් කිරීමයි. සහෝදරයන් ද නව චරිත හා සංස්කෘතීන් වෙත ලෝකය හඳුන්වා දීමට සූදානම්ව සිටී.

මෙම යෝධ කාර්මික සිලෝස් නිසැකවම අද්විතීය වන අතර, එතරම් උසින් ඔවුන් දුරින් සිට කැපී පෙනේමෙම ව්‍යාපෘතිය වැන්කුවර් හි කාර්මික සලකුණක් ලස්සන කලා කෘතියක් බවට පත් කිරීම කේන්ද්‍ර කර ගත් වැන්කුවර් බයිනාලේ කොටසකි. කණ්ඩායම ඔවුන්ගේ ජලයෙහි විශාල කොටසක් ලෙස සලකන හෙයින් අසල ඇති ජලය සිලෝස් ඔවුන්ගේ නිර්මාණය සඳහා වඩාත් පරිපූර්ණ විය.OSGEMEOS මෙසේ පවසයි, “ව්‍යාජ ක්‍රීක් මායිම්වල ග්‍රැන්විල් දූපතේ ජලය සහ භූමිය අතර ඇති සම්බන්ධය ද ස්ථානය තෝරා ගැනීම සමඟ බොහෝ සෙයින් සම්බන්ධ වී ඇත – අපට නම්, ජලය නහරයක් ලෙස ක්‍රියා කරයි, ජීවිතය සංකේතවත් කරයි, එය ඉතා පවතී අපේ වැඩේ.

”මෙය කැනඩාවේ ජනප්‍රිය අංගයක් වන අතර මිනිසුන් නිතර සංචාරය කරයි, එයින් අදහස් කරන්නේ බොහෝ දෙනෙකුට පුදුමාකාර ප්‍රදර්ශනය නැරඹීමට අවස්ථාව ලැබෙන බවයි. ඒ අසල පොදු වෙළඳපොල, එමිලි කාර් විශ්ව විද්‍යාලය සහ වාර්ෂිකව මිලියන 10 කට අධික නරඹන්නන් පැමිණෙන බෝට්ටු නැව් තටාක ඇත.ව්‍යාපෘතිය සඳහා ඩොලර් 126,250 ක් වැය වේ – එය විශාල මුදලක්! මෙම පිරිවැය පියවා ගැනීම සඳහා බයිනාලේ විසින් ඒ හා සම්බන්ධ පිරිවැයෙන් ඩොලර් 20,000 ක් රැස් කිරීම සඳහා සමූහ අරමුදල් සපයන ව්‍යාපාරයක් ආරම්භ කරන ලදී.

කැම්බුචි හි හැදී වැඩුණු (බ්‍රසීලයේ සාඕ පවුලෝ හි පිහිටා ඇති) ඔස්මේමියෝස් ඔවුන්ගේ කලාව සන්නිවේදනය සඳහා යොදා ගත් අතර මිනිසුන් ඔවුන්ගේ දක්ෂතා දුටු වහාම ඔවුන්ගේ අභිලාෂයන් ඉදිරියට ගෙන යාමට තල්ලු විය. එය ඔවුන්ගේ උපන් ගමේ වීදිවල විය. එහිදී ඔවුන් විවිධාකාර ශිල්පීය ක්‍රම උපයෝගී කරගනිමින් තීන්ත ආලේප කිරීම, මූර්ති කිරීම හා ඇඳීම ඉගෙන ගත්හ.ඔවුන්ගේ සියලු වෙහෙස හා නිර්මාණශීලිත්වය නිසැකවම සාර්ථක වී ඇත. අද ඔබට ලොව පුරා නිවුන් දරුවන් විසින් නිර්මාණය කරන ලද විශිෂ්ට කලා කෘති දැක ගත හැකිය.