Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

එය කඳු මුදුනේ ඉදි කිරීමට වඩා

ඕස්ට්‍රේලියාවේ සාගර ජලයෙන් යටවී මෙම නිවාඩු නිවාසයේ අවදි වීම ඔබට සිතාගත හැකිද? ඉහළ මහලේ ඇති එම දෘෂ්ටියෙන් පිටත බැලීම ගැන සිතමින් මගේ බඩ ටිකක් පහත වැටේ. නිවස තුළට ඇතුළුවීම සඳහා, ඔබ කාර්පෝට් එකට ධාවනය කළ යුතු අතර එය ව්‍යුහයේ මුදුනට යාන්ත්‍රිකව පහළට බැස යයි. මෙතැන් සිට ඔබට වහලයේ සිට නිවසට ඇතුළු විය හැකිය.භාවිතා කළ හැකි පැතලි ඉඩමක් නොමැතිව වුවද, මෙම ක්ලිෆ්හැන්ජර් හි නිර්මාණකරුවන් වික්ටෝරියා හි නිරිතදිග වෙරළට ඔබ්බෙන් තට්ටු 5 කින් යුත් නිවසක් නිර්මාණය කළහ.

මොඩ්ස්කේප් කන්සෙප්ට් නම් සමාගමක් සංකල්ප ගොඩනැඟිල්ල පිටුපස මොළය ලෙස පෙනී සිටින අතර එය කඳු මුදුනේ ඉදි කිරීමට වඩා කඳු බෑවුමේ සැබෑ දිගුවක් ලෙස නිර්මාණය කර ඇත. මෙය මිනිසුන්ට සාගර ඉදිරිපස දේපල පිළිබඳ සම්පූර්ණයෙන්ම වෙනස් ඉදිරිදර්ශනයක් ලබා දෙයි.බලාපොරොත්තු වන පරිදි කවදා හෝ දවසක මෙම නිවස විකිණීමට ඇත, නමුත් මේ වන විට එය සංකල්ප නිවසක් පමණි.මොඩ්ස්කේප් සංකල්පය ඔවුන්ගේ සියලු පෙරගෙවුම් නිවාස සහ වාණිජ ගොඩනැගිලි පරිවරණය කරන ලද පැනල් වලින් වට වූ වානේ රාමුවක් භාවිතා කරමින් නිර්මාණය කරයි.

ඔබට අවශ්‍ය ප්‍රමාණය හෝ විලාසිතාවේ නිවස කුමක් වුවත්, මොඩ්ස්කේප් පවසන්නේ ඔවුන්ට එය වෙබ් අඩවියෙන් පිටත නිර්මාණය කළ හැකි බවයි.හොඳම දෙය නම් සියලුම මොඩ්ස්කේප් ගොඩනැගිලි තිරසාර බව මනසින් සාදා තිබීමයි. සමාගම්වල අද්විතීය ක්‍රියාවලියට අපගේ පරිසරයට හානි කරන අඩු අපද්‍රව්‍ය හා ද්‍රව්‍ය ඇතුළත් වේ. අප දේවල් කරන ආකාරය වෙනස් නොකළහොත් අපගේ පෘථිවියේ බිඳෙන සුළු සම්පත් අප විසින් විනාශ කරනු ඇත. තිරසාර නිවාස පරිසරයට වඩා හොඳය, එයින් අදහස් වන්නේ ඒවා අවසානයේ අපට වඩා හොඳ බවය.මෙම නිවාස තිරසාර ක්‍රම සහ ද්‍රව්‍ය වලින් සාදා ඇත, නමුත් ඒවා තවමත් සෑම සුඛෝපභෝගී ය. ජනේල මෙතෙක් විස්මිත දසුන නොසලකා හැර ඇති නිසා පමණක් නොවේ!

ජනේල වලින් වට වූ මෙම යහන නොසන්සුන් වීමට සුදුසුම ස්ථානය ලෙස පෙනේ.මෙම කඳු බෑවුමේ නිවසක් බවට පත්වුවහොත්, ඔබට එය ඇණවුම් කර ඉතා කෙටි කාලයක් තුළ ඔබ තෝරාගත් කඳු බෑවුම් අඩවියට ලබා දිය හැකිය. සියලුම මොඩ්ස්කේප් නිවාස ඉදිකර ඇත්තේ බෘක්ලින්හි පිහිටි ගබඩාවක් තුළ ය.මෙම පුදුමාකාර කඳු බෑවුම් නිවාසයට අනුකූලව සමාගම නේවාසික සහ ආයතනික අරමුණු සඳහා තවත් සැබවින්ම විශ්මය ජනක ගොඩනැගිලි නිර්මාණය කර ඇත. ඇත්ත වශයෙන්ම, මෙල්බර්න් සත්ව උද්‍යානය ක්‍රියාත්මක වන්නේ ඔවුන්ගේ අතේ ගෙන යා හැකි ගොඩනැගිල්ලකිනි!

සෑම තට්ටුවක්ම නිවස තුළ ඇති තමන්ගේම කාමරයකට සමාන වන අතර සරල, අලංකාර අලංකරණය මගින් සංයුක්ත වර්ග අඩි ප්‍රමාණය විශාල බවක් දැනේ.කවදාහරි මෙම පෙර සැකසූ මොඩියුලය කුලියට ගත හැකි සැබෑ නිවාඩු නිවාසයක් විය හැකිය. අවාසනාවට, එය මේ මොහොතේ කුලී නිවැසියන් සඳහා (හෝ ගැනුම්කරුවන් සඳහා) විවෘත නොවේ. වරකට රාත්‍රි කිහිපයක් පමණක් වුවද, මිනිසුන්ට මෙම ක්ලිෆ්හැන්ජර් නිවසට කැඳවීමට පෙර බොහෝ දේ සැලකිල්ලට ගත යුතුය. පරිසරයට හා අවට සාගර ජීවීන්ට ඇති බලපෑම, නිවසේ ස්ථායිතාව සහ වෙනත් ආශ්‍රිත සාධක සලකා බැලිය හැකිය.

මෙය තවමත් සංකල්ප නිවසක් පමණක් වන අතර සමාගම විසින් ඔබට අද මිලදී ගත හැකි තවත් සිසිල් නිවාස රාශියක් නිර්මාණය කරයි. සෑම එකක්ම සෑදිය හැක්කේ සති 12 ක් තුළ පමණි! මේ වගේ ගෙයක් සඳහා කොපමණ මුදලක් වැය වේදැයි ඔබ කුතුහලයෙන් සිටිනවාද?නිදන කාමර 3 කින් යුත් උණ බම්බු තට්ටුව, එක් කාපට් එකක්, බාබකියු වලින් සාදන ලද, සූර්ය උණු වතුර සහ තවත් බොහෝ පහසුකම් ඩොලර් 556,000 කි. මෙම ඇදහිය නොහැකි කඳු බෑවුම් සහිත බීච් හවුස් සම්බන්ධයෙන් ගත් කල, සත්‍ය ලැයිස්තුගත මිල ලබා ගත නොහැකි වන්නේ එය තවමත් සංකල්ප නිවාසයක් වන නිසා, මගේ අනුමානය ඔබේ තරම් හොඳ ය!