Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

කාන්තාරය හරහා ගුවන් යානය

ඉදිරියට ගොස් ගූගල් සිතියම්වල හෝ ගූගල් අර්ත් හි 16 51’53 ″ N, 11 57’13 ″ E ඛණ්ඩාංක සොයන්න,ඔබ දකින දේ දෙස බලන්න. බැලූ බැල්මට එය නිසරු හා හිස් කාන්තාරයක් ලෙස පෙනේ.නමුත් තව දුරටත් විශාලනය කරන්න, ඔබට තවත් යමක් දැකගත හැකි බව ඔබට පෙනී යනු ඇත.ප්‍රමාණවත් තරම් සමීප වූ විට, එම ස්ථානයේ, සිල්වට් තලයක නිරූපකයක් මෙන් පෙනෙන පුදුම සහගත විස්මිත රූපයක් ඇත.ගුවන්යානා සංකේතය හිස් කාන්තාරයක පැවතීමට නිශ්චිත හේතුවක් තිබේ.සම්පුර්ණ හා සිත්ගන්නාසුලු කතාව සඳහා කියවන්න.1989 සැප්තැම්බර් මාසයේදී යූටීඒ 772 ගුවන් යානය කොංගෝ ජනරජයේ බ්‍රසාවිල් සහ ප්‍රංශයේ පැරිස් සීඩීජී ගුවන්තොටුපළ අතර චැඩ් හි එන්’ජමෙනා හරහා ධාවනය කිරීමට නියමිතව තිබුණි. යානය එය ආරක්ෂිතව N’Djamena වෙත ගෙන ගිය නමුත්, N’Djamena ජාත්‍යන්තර ගුවන්තොටුපළෙන් පිටත් වී මිනිත්තු 46 කට පසු, විනාශකාරී දෙයක් සිදුවිය.

ගමන් මලු තුළ බෝ-මබයක් පුපුරා යාමෙන් සහරා කාන්තාරය හරහා ගුවන් යානය කැඩී ගියේය. දිවි ගලවා ගත් අය සිටියේ නැත. මගීන් 156 දෙනෙකු සහ කාර්ය මණ්ඩල සාමාජිකයින් 14 දෙනෙකු මිය ගියහ.යානය සුන්බුන් ළඟම නගරයට සැතපුම් 400 ක් away තින් කාන්තාරයේ සැතපුම් ගණනක් පුරා විහිදී ගියේය.වෙබ් අඩවිය කොතරම් දුරස්ථද යත් සමහර කොටස් අදටත් එහි පවතී. පරීක්ෂණවලින් පෙනී ගියේ බ්‍රැසාවිල් ගුවන්තොටුපලේ ගමන් මලු තුළ සූට්කේස් බෝ-මබයක් තබා ඇති අතර ත්‍රස්ත ප්‍රහාරයට ලිබියානුවන් හය දෙනෙකු වැරදිකරුවන් වූ බවයි.නමුත් අවුරුදු 18 කට පසු, ඛේදජනක සිදුවීමෙන් සුන්දර දෙයක් එළියට ආවේ, අහිමි වූවන්ගේ පවුල් ඔවුන්ගේ අහිමි වූ ආදරණීයයන්ට ගෞරව දැක්වීම සඳහා එක්රැස් වූ අවස්ථාවේදීය. වින්දිතයින්ගේ පවුල් වලින් සැදුම්ලත් සංගමයක් වන Les Familles de l’Attentat du DC-10 d’UTA සහ සමහර ප්‍රාදේශීය වැසියන් ගුවන් ගමනේදී මියගිය අය සිහි කිරීම සඳහා ස්මාරකයක් ඉදි කළහ.

ස්මාරකය මූලික වශයෙන් අතින් නිම කරන ලද අතර අඩි 200 ක විෂ්කම්භයකින් යුත් කවයක් නිර්මාණය කිරීම සඳහා ගල් භාවිතා කරන ලදී. ලෝකයේ වඩාත්ම පිවිසිය නොහැකි ස්ථානයක පිහිටි ටෙනරේ කලාපය පිහිටා ඇති මෙම ස්ථානය කොතරම් දුරස්ථද යත්, ඔවුන්ට කිලෝමීටර 70 ක් (සැතපුම් 43) දුරින් ගල්වල ට්‍රක් රථ ධාවනය කිරීමට සිදුවිය.ස්මාරකය සඳහා නැංගුරමක් ලෙස භාවිතා කිරීම සඳහා හෑරීම, වැලි හිස් කිරීම සහ ගුවන් යානයේ තරු පුවරුව ප්‍රවාහනය කිරීම ද ඔවුන්ට සිදු විය.කැඩුණු දර්පණ 170 ක්, එක් ගොදුරක් සඳහා එකක්, ස්මාරකයේ වට ප්‍රමාණය වටා තබා ඇත.විපතට පත්වූවන් සැමරුවේ සමරුපලකයක් අමුණා ඔවුන්ගේ නම් ලැයිස්තුගත කරමිනි.අවසාන ප්‍රතිපලය විශ්මය ජනකයි.ගුවන් දෘෂ්ටි කෝණයකින්, ස්මාරකය හරියට ගුවන් යානයක් වගේ. අඩි 260 ලාංඡනය ඇත්ත වශයෙන්ම මුල් DV-10 ගුවන් යානයේ හැඩය සහ ප්‍රමාණයයි.

ඇතුළත, මාලිමා යන්ත්‍රයක් නිරූපණය කර ඇති අතර එය යානයේ ආරම්භක අපේක්ෂිත පියාසැරි මාර්ගයේ එකම දිශාවට යොමු වේ.මෙම අපූරු නිර්මාණය ගූගල් අර්ත් සහ ගූගල් සිතියම් වැනි වැඩසටහන් භාවිතයෙන් ලොව පුරා පහසුවෙන් දැක ගත හැකිය.අනුස්මරණය අවසන් කිරීමට මාස 2 ක් පමණ ගත වූ අතර එය 2007 මැයි සහ ජුනි මාසවල විය. සමස්ත ව්‍යාපෘතිය සඳහා ඩොලර් 600,000 කට අධික මුදලක් වැය වූ අතර ලිබියානු රජය විසින් සපයන ලද ඩොලර් මිලියන 170 ක වන්දි පැකේජයෙන් අර්ධ වශයෙන් අරමුදල් සපයන ලදී.මුලින් සිදුවූ සිදුවීම අතිශය ඛේදජනක හා භයානක ය. නමුත් වින්දිතයාගේ පවුල් කළ දේ ඇදහිය නොහැකි තරම්ය. මෙම පෘථිවියේ ඕනෑම තැනක පාහේ නැරඹිය හැකි හා බෙදා ගත හැකි ඉතා ප්‍රබල සංකේතයක් සමඟ පිපිරීමෙන් පසු වූ අය සැමරීමට ඔවුහු සමත් වූහ.