Naifmvlog

Naifm vlog Gossip and News

මෙම ගුවන් තාක්ෂණය කුමක්ද

ගුවන් යානා තාක්‍ෂණය පුරාණ ශිෂ්ඨාචාර සමග අත්වැල් බැදගත් තාක්‍ෂණයකි. පුරාණ ශිෂ්ඨාචාර වල මෙවැනි ගුවන් තාක්‍ෂණ පිළිබඳ දීර්ඝ විස්තර ඇත්තේය. මෙම පුරාණ විස්තර විශ්ලේශණයේදී මෙම ගුවන් තාක්‍ෂණය දේව කොටස් හෝ විශේෂ ජීවින් සමග ගලපා ඇත්තේය. නමුත් හෙල ඉතිහාසය විශ්ලේෂණයේදී එම තාක්‍ෂණය රාවණා රජුන් සමග ගලපා ඇත්තේය. පුරාණ ග‍්‍රන්ථ වල සඳහන් මෙම ගුවන් තාක්ෂණය කුමක්ද? කෙසේ ආවේද? පුරාණ මූලාශ‍්ර වන වේද, රාමායන, මහා භාරතය, බගවාත් පුරාණය වැනි ග‍්‍රන්ථ වල සඳහන් ගුවන් විමාන සම්බන්ධ කරුණු පුදුම උපදවන සුලූය. උදාහරණයකට ඉංදීයාවේ පුරාණ ග‍්‍රන්ථ වන ර්ගි වේදයේ පරිච්ෙඡ්ද 20 ක මෙවැනි වාහන ගැන සඳහන් වේ. මෙම ග‍්‍රන්ථ වල විමාන කියන සඳහන් නොකලත් එක් තැනක කාර්මික කුරුල්ලෙක් පිළිබඳ විස්තර සඳහන් වේ. (රිග්වේද 164.47 – 48) මෙයට අමතරව ප‍්‍රවාහන ක‍්රම කිහිපයක් ගැන සඳහන් වේ.ජලයන් – වතුරේ හා ගොඩ යන වාහන (රි.වේද 6.58.3)කාර – පොලොවේ හා ජලයේ යන වාහනය (රි.වේ. 9.14.1)ත‍්‍රිනල – තට්ටු 3 වාහන (රි.වේ. 3.14.1)ත‍්‍රිචක‍්ර රථ – රෝද තුනේ අහසේ යන රථ (රි.වේ. 4.6.1)වාු රථ – ගෑස් හෝ වායු බල රථ (රි.වේ. 3.14.1)රිග් වේදයේ මෙවැනි යානා තැනිය හැකි ඉතාම දක්ෂ වඩුවන් රාජ්යදාර් හා ප‍්‍රනධාර ලෙස නම් කර ඇත. මොවුන් කොපමණ දක්‍ෂදයන් සාගර තරනයට වාහන හා 1000ක් මගින් ගෙන ගිය හැකි ගුවන් වාහන තැනූ බව කතසරින් සාගරයේ සඳහන් වේ. ඉතාම පෞරාණික ග‍්‍රන්ථ වල විමාන වචනය භාවිතා කල නැති අතර කරත්තය වචනය යොදා ඇත. උදාහරණයකට සූර්්‍යා ගමන් කලේ අසුන් ඇදි කරත්තයකි.

මෙවදික දේවියෙක් වන පූසාන එලූවන් ඇදි කරත්තයකින් යන්නේය. (නෝස් කථාවල එන තෝනර් මෙන්) රාමායනය සමග විමාන නාමය භාවිතය ව්‍යප්ත විය. රාමායනයේ විමාන පිළීභඳ දීර්ඝ විස්තර වේ. උදාහරණයකට හනුමන් දුටු ලංකාපුරයේ පුෂ්පක විමාන නවතා තිබුණු සැටි සඳහන් කරන්නේය. පුෂ්පක විමානය රත්තරනින් කැටයම් කොට දියමන්තියෙන් හා මුතු වලින් සරසා තිබුනි.ත එහි කානුවලූ ඉතාම අලංකාරව කැටයම් කර සරසා තිබුණි.විමානඑය විශාල යන්ත‍්‍රයකි. එය නගරයක් මෙන් විශාල අතර ඉතාම අධික වේගයකින් ගමන් කල හැක. එය කිසි දන්නා බලයකට විනාශ කල නොහැක. එයට වායු ගෝලයේ කිසිම ආධාරකයක් නැතිව සිටීමට හැකියරාමායනයට අනුව මෙම විමානය පළමුව විශ්වකර්ම විසින් මහා බ‍්‍රහ්මයට දෙන අතර, මහා බ‍්‍රහ්මයා එය කුවේරට තෑගි කරන ලදි. රාවන ලංකාපුර ආක‍්‍රමනයේදී පුෂ්පක විමානය ලබා ගත්තේය. එම ග‍්‍රන්ථයේම රාම හා සීතා පුෂ්පක විමානයේ නැග අයෝධ්ය බලා ගිය බව සඳහන් වන්නේය. රාමායනයේ රාවන හමුදා විමාන පිළිබඳ සඳහන් වේ. උදාහරණයකට සහසග‍්‍රැති යානය. එම යානය යුද්ධයකට පෙර ඉන්ද්‍රජිත් වෙත මහා බ‍්‍රාහ්මයා විසින් ලබා දෙන බව සඳහන් වේ. වේද ග්රන්ථ වල අහස් කරත්ත ලෙස නම් කර රාමායන රචිත කාලයේදී විමාන දක්වා මෙම වාහන විකාශනය වූයේ කෙසේද? මහා භාරතයෝ සඳහන් විමාන පිළිබඳ විස්තර බහුලව ඇත. උදාහරණයකට බිෂ්ම තම විමානයෙන් ඉතාම බලගතු ආලෝක කිරණ දහරක් මත වේගයෙන් ගමන් කල බව සඳහන් වේ. වර්ථමානයේ ලේසර් ප්රචලිත රෝකට අත්හදා බලන අතර මෙම විස්තර වලට සමානය.

මහා භාරතයේ ශල්වා නම් බලගතු සතුරෙකු ගැන සඳහන් වේ. ඔහුට විශාල යුධ ගුවන් විමානයක් විය. ඒ පිළිබඳ මෙසේ සඳහන් වේ.එය විශාල යන්ත‍්‍රයකි. එය නගරයක් තරම් විශාලය. එයට ඉහල අහසේ අධි වේගයෙන් යා හැකි නිසා පහර දීමට අපහසුය. එය අදුරෙන් ආ අතර නියමුවාට ඕනෑම තැනක දාවනය කල හැකිය. මෙවැනි බලගතු යානයකින් සන්දන ශල්වා ද්වාරක වෙත ගියේ යාද්වයන් සමග වූ වෛරය නිසා එය විනාශ කිරිමටය. යානය එක මොහොතක අහසේද එක මොහොතක පොලවේද, අනෙක් මොහොතේ ජලය මතු පෙනිනි. එම නිසා යාදේව සටන් කාමීන්ට මෙය සොයා ගැනීමට නොහැකි විය. ක‍්‍රිෂ්ණා විසින් විනාශ කරන ලද මොවුන් සතුරන් ලෙස හදුන්වා ඇත. ඔවුන් නිවටක ටාකස ලෙස හදුන්වන අතර ගගන ගාමී ඇදුන් ඇද සිටි බව සඳහන් වේ.Step Pyramid @ City of the deadමහා භාරතයේ අභ්‍යවකාශයේ පාවෙන කිසිම ලෝකයකට සම්බන්ධ නැති අභ්‍යවකාශ මධ්‍යස්ථාන ගැන සඳහන් වේ. අර්ජුන හිරන්යපුර නම් අභ්‍යවකාශය මධ්‍යස්ථානයකට පහර දුන් බව සඳහන් කරයි. එම පුරය පාලනය කලේ ඉතාම භයානක දිනයන්ය. අර්ජුනනගේ ප‍්‍රහාරයෙන් බේරීමට මෙම ජීවින් පෘථිවියේ සැගවුනේය. එය ප‍්‍රථමයෙන් වගුරට දෙවනුව පොලව යට සැගවුනි. නමුත් අර්ජුනගෙන් බේරීමට නොහැකි නිසා අභ්‍යවකාශයට පැනගැනීමට තැත් කලේය. එම අවස්ථාවේදී අර්ජුන විසින් එම නගරය විනාශ කලේය. යානයේ පිපිරුණු කැබලි පොලවට වැටුනු අතර අර්ජුන පොලවට ගොඩබැස එම ජීවින් සැගවී සිටිදැයි බැලිය. මහ භාරතයට අනුව අසුර මයාට ක්‍යුබිට් 12 විෂ්කම්භයක් ඇති විමානයක් වූ බව සඳහන් වේ.

එයට ශතක්තියමත් රෝද කි. මහාභාරතයේ එක් තැනක විමාන හදන්නේ සියල්ල දත් යවනයන් ලෙස චෝදනා කර ඇත. බගවන් පුරාන්තයේ කර්දම මුනි ඔහුගේ බිරිද වන දෙව්හත් සමග මුලූ විශ්වයේ සැරි සැරීමට සියාඹන මාලිගා විමානයක පිටත් වූ බවත් මුලූ විශ්වයේම සැර සැරූ ඔහු දෙවියන්ටත් වඩා බතු වූ ව සඳහන් වේ.ජෛන ආගමික ග‍්‍රන්ථ වල විමාන වාසීන් උර්දව ෝක ල වාසීන් ලෙස නම් කර ඇති අතර ඔවුන් ත‍්‍රිර්තම්කර මහාවීරට උපස්ථාන කරන ව සඳහන් කරයි. මෙම විස්තර විද්‍යාත්මක ඇසින් බලන විට අපට පෙනී යන්නේ ගුවන් තාක්ෂණය පිළිබඳ දැනීමක් නැතිව මෙවැනි යානා, විමාන හ යන්ත‍්ර ී්පාදනය වූයේ කෙසේද? ඉංදීය ග‍්‍රන්ථ වලට අමතරව මෙස පොනේමියාව, මිසරයෙන් හා දකුණු ඇමරිකාවෙන් විමාන, ගුවන් යානා පිළිබඳ විස්තර සඳහන් වේ. පුරාණ ගුවන් යානා තාක්ෂණය පුරාණ ශිෂ්ඨාචාරයන්හි ප‍්‍රචලිත වූ බවට සාධක එමටය. පුරාණ ශිෂ්ඨාචාරයන් (මෙසපොතේමියානු, ඊජිප්තු, ඉන්කා, කේමා, ඉන්දු හා ලංකා) වලින් මෙම සාධක හමුවී ඇත. එම සාධක වටා ගෙතුණු කථා පුවත් පුරාණ අටුවාවේ ස`දහන් වේ. දැනට පවත්වන පර්යේෂණ වලට අනූව ඊජිප්තුවෙන් හා කොලොම්බියාවේ ටෝලීමා වලින් සොයා ගත් ගුවන් යානා ආකෘති පුරාණ ගුවන් යානා තාක්ෂණය මනාව විදහා දක්වයි. මෙම ආකෘති අතර ප‍්‍රධාන වන්නේ “සකාරා” (Saqqara) ගුවන් යානයයි. සකාරා කයිරෝ සිට 20නප දුරකින් පිහිටා ඇති අතර ජෝෂප් රජුගේ පඩි වලින් සමන්විත පිරමීඩය (Step Pyramid) පිහිටා ඇත. මෙම පිරමීඩය වර්ෂ 4000කට වඩා පැරණි වන අතර ඊජිප්තුවේ පිරමීඩ 97ක් ඉපැරණිම වේ.

පුරා විද්‍යා සාධක වලින් පිරුණු මෙම ප‍්‍රදේශ City of the dead ලෙස නම් කර ඇත.Saqqara1891 කැනීම් කල ප‍්රංශ ජාතික ලොරනට් විසින් පසිඉ’මන් සොහොන් කොතකින් මෙමSaqqara ආකෘතිය සොයා ගන්නා ලදී. 1969 ආචාර්්ය කලීල් මෙසිහා (Dr.khdil Messiha) විසින් සිදු කරන ලද පරීක්ෂණ මගින් මෙම ආකෘතිය කුරුල්ලෙක් නොවන බව සොයා ගන්නා ලදී. මෙම ආකෘතිය පිලිබ`ද දීර්ඝ පර්යේෂණ සිමන් සැන්ඩ’ස් 2006 පැවැත්වූ අතර පස් ගුණයක් විශාල ආකෘතියක් පරීක්ෂණයට ලක් කලේය. මෙම පරීක්ෂණ වලට අනූව සකාර ආකෘති AOA – 10Y දී සතර ගුණයක එසවුම් බලයක් පෙන්වීය. එනම් ගුවනේ පියෑඹීමයි. මෙම යානයේ සැලසුම් බැලූ කල මනා ගුවන් තාක්ෂණ (Aero dynamics) අවබෝධයක් තිබූ බව පෙනේ. මෙහි ක`දට ආසන්නව තටු ගණකම වීමත්, තටු අග තුනී වීමත්, කෙලවර නැමී තිබීමත් a (Reverse dihedral wing) නිසා කාර්්‍යක්ෂම ගුවන් ගමනකට අවශ්ය සාධක විය.මෙම ආකෘතිය කාර්්‍යක්ෂම ග්ලයිඩරයක් ලෙස භාවිත කල හැකිය. නමුත් මෙම යානය ගුවන් ගත කල හැකි ක‍්රම හ`දුනා ගැනීමේදී කැටපල් භාවිත කල බවට කැටපල් භාවිතා කරන ලදී.Golden flyerදෙවන පූර්ව සාධකය කොලොම්බියාවේ මැග්ඩලීනා ගංගා ආශ‍්‍රිත ටෙලීමා නටඹුන් ප‍්‍රදේශයෙන් සොයා ගන්නා ලදී. අ`ගල් 2-3 අතර රත්තරන් ආකෘති අතර ගුවන් යානා ආකෘති 12ක් සොයා ගන්නා ලදී. “Golden flyer” ලෙස නම් කර ඇති මෙම ආකෘතියට වර්ථමාන ගුවන් යානා කොටස් සියල්ලම විය.

මෙම යානයට ප‍්‍රධාන තට්ටුව, සිරස් ස්ථායී කාරකය (Vortical Stabilizer/Rudder), තිරස් ස්ථායී කාරකය (Horizonal Stabilizer/Elevater) හා බ`ද කොටස (Fuselage) ඇත. මෙම යානය ස්වභාවික වස්තුවකට, මාලූවෙකුට, කෘමියෙකුට හෝ කුරුල්ලෙකුට ආදේශ කල නොහැකි අතර තටු පහල බ`දට සම්බන්ධ වීමෙන් (Law wing) මෙය ගුවන් යානයක් බව පෙනේ. 1997 ජර්මනියේ විශේෂඥයින් සම`ග ඨදකාැබ ත්‍කහැර පරීක්ෂණ පැවැත්වූ “පීටර් බෙල්ට්” මෙම යානයේ ආකෘතියක් තනා ගුවන් ගත කලේය. ඔවුන් මෙම ආකෘතිය විශාල කොට දුරස්ථ පාලකයකින් පාලපය කලේය. (Radio control) මෙම පර්යේෂණ වල ප‍්‍රථිපලය වූයේ මෙම යානයේ මනා ගුවන් තාක්‍ෂණයයි.ඉතාම ඉහල තාක්‍ෂණයකින් නිමවා මනාව සාදන ලද ගුවන් ආකෘතියක් ලෙස මෙය පිලිගැනේ. ආකෘතියේ එන්ජින් සම්බන්ධ ස`දහනක් නොමැති නිසා පීටර් බෙල්ට් ගේ කණ්ඩායම දැනට භාවිත වන දුරස්ථ පාලකගුවන්යානා එන්ජිමක් (Radio control Aircraft Engine) යොදා ගත්තේය. Ducted fan එන්ජිමක් යානයේ මධ්යම කෙ`ද් සවි කල අතර මුල් ආකෘතියේ ව්‍යුහය මෙම එන්ජිම ස්ථාන ගත කිරීමට ආධාර විය. .මෙම උදාහරණ දෙක පුරාණ තාක්ෂණය පිලිබ`ද උදාහරණ දෙකකි.කිසිදු සම්බන්ධකමක් නැති සැතපුම් 7000ක් පමණ දුරින් පිහිටි ස්වාධීන ශිෂ්ඨාචාර දෙකක් ලෙස විශේෂඥයන් හ`දුන්වා දුන් “මිසර” හා “මායා” ප‍්‍රදේශ වාසීන්ගේ ගුවන් තාක්‍ෂණයේ දියුණුව මෙම පර්යේෂණ වලින් මොනවට පැහැදිලි වේ.